Węgorzewo – Rydzówka – Leśniewo – Węgorzewo

 (około 33 km)

Wyjazd w trasę w stronę Kętrzyna ścieżką rowerową do samego wiaduktu kolejowego. Za wiaduktem skręcamy w prawo i dalej przejazd szosą w stronę Węgielsztyna. Za Węgielsztynem zjeżdżamy w lewo na tzw. kocie łby w stronęRózewca. Z Różewca przebijamy się lasem do jeziora Rydzówka i Kanału Mazurskiego. Przy wlocie z jeziora do kanału zwiedzamy pierwszy obiekt, następnie wzdłuż kanału drogą leśną jedziemy do głównej śluzy.

Po zwiedzeniu obiektu przejeżdżamy na drugą stronę kanału jadąc drogą przez las. Po paru kilometrach wjeżdżamy na rozwidlenie dróg (brak oznaczeń), droga w prawo biegnie do Karłowa, droga w lewo do miejscowości Rydzówka, czyli wiadomo w jaką skręcamy (w lewo!). Po kilku kilometrach wjeżdżamy do wioski i tu ukazuje się nam drugie oblicze jeziora i jego wysp. Po chwilowym zamurowaniu widokiem ruszamy dalej, droga prowadzi wzdłuż jeziora, więc jest co podziwiać.

Opuszczamy jezioro i wjeżdżamy do Leśniewa skąd ścieżką wzdłuż szosy dojeżdżamy do kolejnych śluz. Tu zwiedzamy obiekt, przede wszystkim śluzę górną która robi niesamowite wrażenie. Można dojść do zamkniętego groblą kanału i porównać poziom wody z poziomem niedokończonej dolnej śluzy. Po tych ważeniach powrót ścieżką rowerową wzdłuż szosy do samego Węgorzewa.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.