W-wo – Gołdopiwo

Długość trasy  około 76 km, wyruszamy z Węgorzewa w kierunku Giżycka. Do miejscowości Ogonki prowadzi ścieżka rowerowa wzdłuż szosy. Z Ogonek można do Pozezdrza jechać szosą lub tradycyjnie przez las dawnym nasypem kolejowym. Przejeżdżamy przez Pozezdrze kierując się na drogę wylotową do Kruklanek, trochę podjazdów i zjazdów. Za miejscowością Wyłudy droga prowadzi przez las. W Kruklankach wita nas budynek Nadleśnictwa Borki, nie co dalej strażak „Sam” :). Ogólnie bardzo ładna i zadbana miejscowość. Odległość od Węgorzewa do Kruklanek około 20 km.

Wyjeżdżamy z Kruklanek i po krótkim odcinku jazdy ukazuje się cudowny widok o poranku jeziora Gołdopiwo. Jezioro tuż przy szosie, niesamowite wrażenie, ławeczka i odpoczynek wzrokiem skierowanym na jezioro. Czas na dalszą jazdę, kolejny przystanek to miejscowość Jeziorowskie. Wrażanie niesamowite, gdyż sama miejscowość położona jest na wzgórzu z którego rozwija się panorama jeziora Gołdopiwo. Ruszamy dalej, trochę jazdy między łąkami, polami i ponownie jezioro. Tym razem postój na moście, pod którym łączą się jeziora Gołdopiwo z Żabinką.

Kolejny odcinek trasy prowadzi przez las w stronę Jakunówko, mijamy jezioro Krzywa Kuta i dojeżdżamy doJakunówka. Z Jakunówka kierujemy się do Kut, następnie do Pozezdrza. Z Pozezdrza można wrócić do Węgorzewa skracając etap, ale ja po tych widokach postanowiłem wydłużyć trasę o Sztynort. W Pozezdrzu kierujemy się na Harsz iSztynort. Kolejna porcja mazurskich widoków, trochę odpoczynku i powrót do Węgorzewa. Trasa długa, ale przepiękna, można ją skrócić według swojego uznania, ale warto wyruszyć nad Gołdopiwo. Bez dodatkowego etapu do Sztynortu, długość trasy to około 50 km.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.