Węgorzewo – Pierkunowo

Trasa licząca około 50 km. Start w stronę Giżycka, początek to przejazd przez Kolonię Rybacką i Ogonki. W Ogonkach skręcamy w stronę Harszu. Wyjeżdżając z Harszu przejeżdżamy prosto przez skrzyżowanie z drogą Pozezdrze –Sztynort, wjeżdżamy na drogę żwirową. Mijamy Nowy Harsz i wjeżdżamy na drogę leśną prowadzącą aż do Pieczarek. Droga częściowo prowadzi wzdłuż jeziora Dargin, tam się zatrzymujemy i podziwiamy naturę a jest co podziwiać. Dojeżdżamy do Pieczarek a stamtąd szosą przez Świdry prawie do Giżycka. Przed Giżyckiem z głównej szosy skręcamy w prawo jadąc cztery kilometry ścieżką rowerową do samego Pierkunowa.

Pierkunowo położone jest nad jeziorem Dargin, widoki niesamowite, ktoś kto zobaczy po raz pierwszy zachwyci się Mazurami. Można wydłużyć sobie trasę wzdłuż jeziora jadąc polną drogą do półwyspu zwanego Róg Pierkunowski. Jechałem w ciemno i nie żałowałem, bo to co zobaczyłem to nic innego jak Raj na Ziemi.

 Powrotna droga (nie chciało się wracać po tym co tam zobaczyłem) ta sama, ale tylko do Pieczarek. Od Pieczarek dalej już szosą do Pozezdrza. Z Pozezdrza oczywiście trasą leśną do Ogonek (starym torem kolejowym) i dalej ścieżką wzdłuż szosy do Węgorzewa. Jedna z piękniejszych tras.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.